Photoshop w wersji CC 2017 – już jest!

Listopad 10, 2016 12:17 przez: plove

Udostępnij wpis:

Adobe właśnie udostępniło nową wersję do pakietu Creative Cloud. Od ponad tygodnia można pobierać nowe wersje ulubionych programów, co się zmieniło ? Sprawdźmy na podstawie popularnego Photoshop'a.

Dokładnie 2 listopada 2016 roku została udostępniona nowa aktualizacja do pakietu Adobe CC. Osoby, które wykupiły subskrypcję mają od teraz możliwość aktualizacji w ramach swoich pakietów do najnowszej wersji oznaczonej symbolem CC 2017. Można także za darmo wypróbować najnowszą wersję ściągając próbną wersję programów.

Sprawdźmy pokrótce jakie nowe funkcjonalności oferuje Photoshop w wersji 2017, zostało dodanych parę ciekawych rozwiązań wspomagających pracę m.in. webdesignerów. Najbardziej znaczącą zmianą w mojej ocenie jest dodanie możliwości wyszukiwania, można to zrobić korzystając z ze skrótu klawiszowego CTRL+F. Wyszukać możemy np. nazwę narzędzia, warstwę, filtr i co chyba najważniejsze obrazy z Adobe Stock, które jak pamiętamy jest zsynchronizowane z serwisem Fotolia.

adobe-photoshop-cc-2017-1
Został również zaktualizowany panel Właściwości, na którym od teraz widnieje więcej informacji odnośnie warstw i elementów takich jak np. możliwość ściągnięcia bezpośrednio do programu Photoshop czcionek Typekit, dodawanie do ulubionych lub też pokazanie podobnych czcionek.

adobe-photoshop-cc-2017-2
Kolejną nowością jest obsługa kolorowych fontów SVG. Z menu Czcionki programu Photoshop można uzyskać dostęp do dowolnej czcionki SVG zainstalowanej w systemie. Czcionki SVG obsługują wiele kolorów i gradientów, i mogą mieć postać rastrową lub wektorową. Idealne sprawdzają się przy projektowaniu zawartości aktywnej.

Kolejne nowości trafiły do przestrzeni roboczej zaznaczania i maskowania. Narzędzie Lasso wielokątne jest teraz dostępne w przestrzeni roboczej. Działa ono tak samo, jak podstawowa wersja narzędzia.

Nowości zawitały też do filtra Formowanie (Liquify). Teraz daje on jeszcze więcej opcji edycji twarzy. Możemy korygować oczy niezależnie (lub symetrycznie), także dla wielu osób jednocześnie.

Nowe funkcje Bibliotek Creative Cloud.
Biblioteki programu Photoshop obsługują teraz szablony usługi Adobe Stock. Dodatkowo zaktualizowana została funkcja wysyłania łączy, dzięki czemu można udostępniać bibliotekę publiczną w trybie tylko do odczytu. Podczas korzystania z zasobów biblioteki pojawia się ona w panelu Biblioteka i jest automatycznie aktualizowana.

Wyższa wydajność.
Program Photoshop działa teraz z większą wydajnością dzięki ulepszeniom takim jak szybsze narzędzie Formowanie.

Szybsze rozpoczynanie pracy.
Łatwy dostęp do ustawień predefiniowanych oraz bezpłatnych szablonów usługi Adobe Stock bezpośrednio po wybraniu polecenia Plik > Nowy usprawnia wykonywanie pierwszych kroków z projektami.