15 kwietnia 2024

Jak nosić modne sukienki ze zwierzęcym printem?

Jedne z nas je kochają, inne nienawidzą – pewne jest jednak, że są to modne sukienki i nie można tego trendu zignorować. Jest bezczelny, stylowy, ale z łatwością może być też przytłaczający i zamiast być przyjemnym widokiem dla żądnych stylu oczu, może je drażnić. Moda na druk zwierzęcy z czasem nabrała rozpędu i to, co kiedyś było rzadkością, jest teraz częścią prawie każdej garderoby, w wersji co najmniej jednego lub dwóch artykułów.

Jeśli postawiłaś na modne sukienki z tym printem – nie szukaj dalej porad, tutaj znajdziesz te najważniejszych. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka ważnych wskazówek dotyczących stylizacji nadruków zwierzęcych, abyś mogła cieszyć się efektownym wyglądem, który jest stylowy, a nie kiczowaty.

Wskazówka #1 Dodaj do printu trochę jeansu!

Dżinsowe kurtki sprawdzają się szczególnie dobrze w towarzystwie zwierzęcych printów i przyjemnie je uspokajają. Szczególnie dobrze wyglądają modne sukienki w panterkę w połączeniu z kataną w bardzo ciemnym i jednolitym jeansie. Tworzy to odważny wygląd, który warto dopełnić takimi dodatkami jak:

  • pasek w talii,
  • gustowny zegarek,
  • delikatny naszyjnik.

Dżins nie tylko dodaje ponadczasowości każdej stylizacji, ale także odwraca uwagę od materiału z nadrukiem zwierzęcym do tego stopnia, że wygląda jak jego część. Dobrym pomysłem jest również postawienie na minimalistyczny element biżuterii ze zwierzęcymi nadrukami, odważny, ale nie za bardzo, ponieważ stworzyłoby to w ogólnej stylizacji wrażenie, że chcesz zwrócić na siebie uwagę za wszelką ceną, a przecież nie o to w modzie chodzi.

Wskazówka #2 Modne sukienki z printem zwierzęcym + jednolity kolor

Jeśli zdecydowałaś się na modne sukienki ze zwierzęcym nadrukiem, upewnij się, że to, co im towarzyszy w stylizacji – czyli na przykład okrycie wierzchnie, rajstopy lub legginsy są w jednym kolorze i są pozbawione nadruków. Ma to na celu podkreślenie zwierzęcego nadruku i sprawienie, aby to on lśnił w całej okazałości w ubraniu, bez ataku innej, wzorzystej konkurencji.

Ponadto, jeśli wybrałaś modne sukienki ze zwierzęcym nadrukiem – których spory wybór masz w butiku LaLaLa, kurtka, sweter lub chustka na szyję – również muszą być w jednym jednolitym kolorze. Te kolory mogą wahać się od jasnego do ciemnego, w zależności od kontrastu, jaki chcesz uzyskać z nadrukiem zwierzęcym, ale trzymaj się tej jednolitości, a stylizacja będzie modna i przyjemna dla oka.

Wskazówka #3 Obuwie do modnej sukienki ze zwierzęcym printem musi być subtelne

Nie noś obuwia z nadrukiem zwierzęcym z sukienkami o tym samym nadruku. Mogłoby się wydawać, że modne sukienki z lamparcim printem będą idealnie prezentowały się z botkami o tym samym wzorze, ale każda szanująca się fashionistka powinna wiedzieć, że jest wręcz odwrotnie. Dlatego, jeśli masz szansę na idealne dopasowanie obuwia do swojej sukienki w zwierzęcy wzór, zrezygnuj z jednego z tych elementów stylizacji. Owszem – nadruk zwierzęcy wygląda wspaniale na obuwiu,ale nie jest dobrym pomysłem łączenie go z podobną sukienką z nadrukiem. Tutaj jest ta cienka granica sezonowej mody i kiczu. Zatem, jeśli wzorzyste buty – to modne sukienki jednolite i odwrotnie – sukienka z lamparcim wzorem, tylko w połączeniu gładkiego obuwia.

Modne sukienki ze zwierzęcym printem – już wiesz, jak je nosić w tym sezonie!

Z tej modowej lekcji najważniejsze do zapamiętania jest to, że zwierzęcy print nie jest czymś, z czego powinnaś rezygnować z obawy przed przestylizowaniem. Stylizacja z jego udziałem może być urocza i nadaje się do tego, by nosić ją codziennie, ale czasem wymaga pomysłu i wysiłku. Chodzi o to, żeby tak było – bo modne sukienki o takim wzorze powinny inspirować Twoją kreatywność!