25 stycznia 2022

Okna PCV: co oznaczają terminy okienne

Okna PCV to prefabrykowane półprzezroczyste produkty, które składają się z ram i szyb zespolonych. Z kolei rama takiego produktu składa się z profilu z tworzywa sztucznego oraz metalowego stalowego wzmocnienia, które znajduje się wewnątrz profilu. Właśnie ze względu na ten skład, takie konstrukcje są również nazywane metalowo-tworzywowymi (to znaczy, że rama okna składa się z tworzywa sztucznego i metalu). Profil z tworzywa sztucznego sprawia, że okno jest ciepłe i estetyczne, a stalowe wzmocnienie daje wytrzymałość i odporność na zmiany temperatur (zima-lato).

Budowa i właściwości okien PCV

Okna PCV https://effra.pl/ to nie tylko zwykłe konstrukcje z podwójną szybą. Mogą to być balkony lub loggie, okna lub drzwi panoramiczne – każda konstrukcja składająca się z profilu ze wzmocnionego tworzywa sztucznego i szyb zespolonych.

W dzisiejszych czasach okna plastikowe są doskonałym rozwiązaniem dla każdego lokalu: czy to domu, czy mieszkania, wszędzie tam, gdzie trzeba zatrzymać ciepło i stworzyć komfort. Podstawowym kryterium oszczędności energii jest liczba komór w profilu z tworzywa sztucznego: im więcej jest komór powietrznych w przekroju poprzecznym profilu, tym lepszym jest on izolatorem. Dodatkowo okna takie mogą być wyposażone w specjalne okucia antywłamaniowe oraz szyby antywandalowe, co daje im jeszcze jedną właściwość – bezpieczeństwo.

Jeśli chodzi o wygląd, to okna plastikowe są na tyle uniwersalne – plastik można barwić (dzięki specjalnym dodatkom kolorystycznym), laminować (oklejać specjalną trwałą folią imitującą strukturę drewna lub metalu) lub malować farbami akrylowymi (co stanowi ponad 1000 odcieni wszystkich kolorów).

You may have missed

2 min read
2 min read