22 lipca 2024

Plecak turystyczny 30l na miesięczną, egzotyczną wyprawę – czy to możliwe?

Wielu ludzi, wybierając się w podróż do egzotycznych miejsc, takich jak Meksyk, czy Ameryka południowa, ma obawy co do wielkości bagażu. Duże plecaki ze stelażem przerażają niejednego turystę nie tylko ze względu na wagę, ale i komfort noszenia. Czy możliwe jest zatem spakowanie się do plecaka turystycznego o pojemności 30l? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że tak! Są na to sprawdzone sposoby.

Ograniczmy ilość zabieranych ze sobą rzeczy

Plecak turystyczny 30l jest poręczny i wbrew pozorom bardzo pakowny. Planując miesięczną podróż, należy mieć jednak na uwadze jedno: im mniej ubrań weźmiemy ze sobą, tym lepiej dla naszego kręgosłupa. Kilka sztuk T-shirtów, szortów i bluzek z długim rękawem w zupełności wystarczy. Prać możemy przecież na miejscu; niektóre hostele są nawet wyposażone w pralnie. Zamiast trzech par butów, ograniczmy się tylko do dwóch. Jeden komplet możemy mieć na sobie podczas podróży.

Kilka przydatnych tricków

Plecak turystyczny 30l pomieści cały nasz miesięczny ekwipunek, jeśli tylko sprytnie to zaplanujemy. Każdą sztukę odzieży zwińmy w rulon. Jeśli zabieramy ze sobą buty sportowe, wypełnijmy je bielizną i skarpetkami na zmianę. Zamiast ręcznika typu frotte, postawmy zaś na mikrofibrę. Taki ręcznik zajmuje niewiele miejsca, a poza tym szybko schnie. Nie ładujmy do plecaka całej palety kosmetyków, tylko te najpotrzebniejsze. W każdej drogerii kupimy mini wersje szamponów, żelów pod prysznic i balsamów. Rozważmy szampon do włosów w saszetkach, które z powodzeniem można schować w jednej z kieszonek plecaka.