22 lipca 2024

Szkolenia ortodontyczne

Źródło treści: https://smileline.pl/

CZYM JEST ORTODONCJA CYFROWA?

Telemedycyna to ortodoncja cyfrowa wspierana komputerowo a także kontrolowana przez doskonale wyszkolonych specjalistów w dziedzinie wad zgryzu. Pozwala na sprawniejsze diagnozowanie pacjenta w gabinecie stomatologicznym. Czym jest Smileline? To profesjonalne partnerstwo w ortodoncji skierowane do specjalistów pracujących w gabinetach stomatologicznych, którzy dążą do zorganizowania wszechstronnej opieki swoim pacjentom, zachowując przy tym najwyższe standardy jakości. Dzięki telemedycynie osoby z wadami zgryzu nie muszą szukać ortodontów w innych regionach kraju, ale powierzyć leczenie swoim stomatologom współpracującym ze Smileline.

SZKOLENIA ORTODONTYCZNE DLA STOMATOLOGÓW I PERSONELU MEDYCZNEGO

Szkolenia ortodontyczne obejmują edukację stomatologów i personelu medycznego zatrudnionego w gabinecie dentystycznym. Zgłaszając się do nas, możesz skorzystać z całego cyklu szkoleń, co wprowadzi Ciebie i Twój zespół do wykorzystywania w praktyce idei telemedycyny w ortodoncji. Po zakończonej nauce dużą część czynności będziesz mógł powierzyć dobrze wyszkolonym asystentkom i higienistkom stomatologicznym.

CO OBEJMUJE KURS Z TELEMEDYCYNY W ORTODONCJI?

Telemedycyna oznacza komunikację audiowizualną pomiędzy pacjentem a lekarzem w czasie rzeczywistym. Na odpowiednim szkoleniu:

  • zaczniemy od wprowadzenia do wykorzystywania ortodoncji cyfrowej (co to jest, jak wpływa na leczenie wad zgryzu, jakie zyski ekonomiczne przynosi);
  • poznasz wszystkie etapów: instrumentarium, sposób gromadzenia i przesyłania materiału diagnostycznego, fotografii;
  • poznasz teorię służącą do uporządkowania informacji na temat rodzajów i kwalifikacji wad zgryzu, wzrostu i rozwoju twarzy, przyczyn przesuwania zębów, retencji oraz metod ich leczenia;
  • poznasz typy aparatów ortodontycznych oraz zasady ich zastosowania;
  •  odbędziesz warsztaty dla stomatologów, czyli praktyczne zastosowanie telemedycyny w ortodoncji.

Wszystkie powyższe aspekty są niezbędne do efektywnego planowania ortodontycznego, a także poznania zagadnień organizacyjno-formalnych, które wiążą się ze współpracą ze Smileline.