24 maja 2024

Zakrętarka udarowa elektryczna

Poszukując urządzenia do wkręcania wkrętów oraz dokręcania śrub, prędzej lub później trafisz na ich podział. Nierzadko natomiast pojawiają się dwa dane rodzaje. Czym jest to elektronarzędzie? Nierzadko zwana wkrętarką udarową, zakrętarka to w praktyce po prostu lepsza wkrętarka. Jej napęd jest w stanie wygenerować większą siłę nacisku na wkręt, nierzadko kosztem szybkości ruchomej W wielkim skrócie to urządzenie, jakie właściwie nie jest konieczne amatorom. Czemu? Jest w stanie przebić się poprzez rzeczywiście twarde produkty.

Zakrętarka udarowa elektryczna – co to?

Zakrętarka udarowa elektryczna , to też mało znane urządzenie pośród amatorów, tymczasem niezwykle nierzadko wykorzystywane poprzez specjalistów, jacy wymagają rzeczywiście ogromnej mocy. Własnym kształtem naprowadza wiertarko-wkrętarkę oraz tak rzeczywiście realizuje odpowiednie działanie, więc wkręcanie oraz odkręcanie śrub oraz wkrętów. Najistotniejsza rozbieżność jest taka, iż zakrętarką właściwie nie przewiercisz dziury, tymczasem wkręcisz zdecydowanie większy wkręt, natomiast wszystko za sprawą większego czasu obrotowego. Odpowiedniej klasy wiertarko-wkrętarki w budżecie do 1000 zł mają duży czas obrotowy kursujący dookoła 70 Nm.

Jaka jest rozbieżność między udarem liniowym oraz stycznym?

Udar liniowy to taki jaki funkcjonuje w osi wrzeciona / pobijaka. Pobijak porusza się ruchem posuwisto wiekopomnym. Taki udar jest w wiertarko-wkrętarkach udarowych i młotowiesrtarkach SDS-Plus , SDS-Max, natomiast również młotach wyburzeniowych SDS-Max lub HEX oraz służy do drążenia w twardych produktach lub w wypadku młotów wyburzeniowych do kucia. Udar styczny to taki, jakiego wektor siły wyznaczony jest stycznie do osi ruchu wrzeciona narzędzia.