14 czerwca 2024

Bagażnik na rower. Jaki wybrać?

Zakup samochodowego bagażnika na rower to dobry krok. Posiadając taki bagażnik, bez problemu bowiem można zabrać rower na wakacje czy też inny wyjazd, a po dotarciu na miejsce, w razie potrzeby lub ochoty, po prostu korzystać z roweru. Jaki bagażnik na rower jest jednak wart uwagi? Wiele jest odpowiedni na tak postawione pytanie.

Jaki bagażnik jest potrzebny?

Na początku trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki bagażnik na rower jest potrzebny. Jeśli ma być to bagażnik do przewozu jednego lub dwóch lekkich rowerów, z powodzeniem wystarczy prosty bagażnik dachowy. Jeśli jednak rowery są większe, cięższe lub jest ich więcej, warto rozważyć zakup bagażnika na hak. Taki bagażnik na rower ma tez inna zaletę. Montowanie na nim rowerów i ściąganie ich jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku bagażnika na dach.

Nie do każdego samochodu dany bagażnik pasuje

Warto tez pamiętać, że nie do każdego samochodu można założyć bagażnik, w niektórych zaś nie jest możliwe założenie bagażnika na hak. Auta niewielkich rozmiarów i bagażniki rowerowe w zasadzie się wykluczają. Nie da się na dachu niewielkiego samochodu zamontować sporego bagażnika, a na nim dużego roweru. Bagażnik na hak także się nie sprawdzi, bowiem rower za bardzo może wystawać poza obrys samochodu.

Samochody średniej wielkości to pojazdy, gdzie lepiej założyć bagażnik dachowy. Auta duże, busy, samochody terenowe, to samochody, w których sprawdzi się każdy bagażnik na rower.

Podejmując decyzję o zakupie bagażnika, trzeba więc patrzeć na to jaki będzie potrzebny i możliwy do zamontowania w danym pojeździe. Cena bagażnika oczywiście tez ma znaczenie, warto jednak pamiętać, że kupując nieco droższy i lepszy bagażnik dokonuje się zakupu na lata. Taki bagażnik bowiem raczej przez długi czas się nie zepsuje i sprawdzi w wielu innych pojazdach.