15 kwietnia 2024

Na co zwrócić uwagę przy zakupie platformy rowerowej?

Na pewno platformy rowerowe to bardzo potrzebny element. Nie jest to do końca tani zakup, a więc zanim się zdecydujemy na konkretną platformę, to musimy wiedzieć na co należy zwrócić uwagę przy jej zakupie. Platformy rowerowe nie jest równa platformom rowerowym.

W pierwszej kolejności zawsze zwracamy uwagę na system uchylny. Platformy na rowery o dobrej jakości posiadają jak najbardziej system uchylny. Możemy dzięki niemu otwierać tylną klapę samochodu bez konieczności za każdym razem ściągania rowerów. Kolejna kwestia, na którą musimy zwrócić uwagę to listwa oświetleniowa. Platformy, które są dostępne na rynku posiadają oświetleniowe listwy zarówno ze wstecznym światłe, jak i także bez niego.

Kolejna kwestia to możliwość rozbudowy. Na co po niektórych platformach da się zamontować dodatkowo kufer do przewożenia bagażu, uchwyty do przewozu naszych nart czy też dostawkę jeszcze na kolejny rower. Następna kwestia to regulacja nacisku na kulę holowniczego haka. Platforma rowerowa posiadać powinna bardzo wygodną regulację nacisku na kulę haka. Dzięki temu właśnie uda się nam zniwelować jakieś luzy, które powstają podczas użytkowana. W modelach nieco wyższych odbywa się ona automatycznie. W rozwiązaniach nieco tańszych musimy to robić ręcznie.

Ostatnia kwestia, na którą powinniśmy zwrócić uwagę to kwestia na ile konkretnie rowerów jest dana platforma. Musimy wiedzieć, że platformy występują w wersjach na dwa, trzy czy też maksymalnie na cztery rowery. Niektóre spośród platform na dwa lub też na trzy rowery mają możliwość dokupienia dostawki na kolejny rower, na przykład gdy powiększy się nam rodzina.