24 maja 2024

Domowe sposoby na wypranie tapicerki

Nie da się ukryć, że meble tapicerowane mogą się wydawać nieco trudne w samodzielnym czyszczeniu. Dlatego też usługa jaką jest pranie kanapy Wrocław jest niezwykle popularna. Jednak niekoniecznie musimy decydować się na firmę oferującą pranie kanapy WrocławDamy sobie radę samodzielnie. Wystarczy, że użyjemy odpowiednich środków.

Czyszczenie meblowej tapicerki nie powinno nam sprawić więcej problemu od czyszczenia dywanu. Uważajmy jednak na sam materiał, z którego obicie jest wykonane. Jak wyczyścić tapicerowaną kanapę czy też kanapę ze skóry? Niewątpliwie skóra to materiał bardzo delikatny i do jej czyszczenia stosować należy tylko środki, które są przeznaczone do tapicerki skórzanej. W innym wypadku możemy ją narażać na zniszczenie. Ze środków domowych możemy jedynie użyć letniej wody wymieszanej z małą ilością płynu do mycia naczyń.

Krzesła tapicerowane oraz kanapy ze skóry czyścić należy zawsze miękką ściereczką. Warto pamiętać, aby plamy czyścić do brzegów, a nie od środka, aby uniknąć powiększenia pewnych zabrudzeń. Jest to bardzo ważny element techniki czyszczenia mebli sposobami domowymi.

Kanapę z tradycyjną materiałową tapicerką można myć wodą wymieszaną z proszkiem do prania czy też płynem do mycia naczyń. Jest to świetny sposób na odświeżenie materiału. Przy bardzo dużych zabrudzeniach można także użyć wody, które jest wymieszana z sodą oczyszczoną.

A jak prać krzesła tapicerowane oraz sofy? Materiał, którym są obite meble tapicerowane powinniśmy zawsze myć długimi i okrężnymi ruchami. Warto pamiętać, aby nie moczyć za bardzo materiału, ponieważ spowodować to może powstanie plam nieestetycznych.