22 lipca 2024

Jak wybierać sejfy do zabezpieczenia swojej firmy? Porady

Bez względu na wielkość Twojej firmy, jeśli masz cenne przedmioty, które chcesz chronić, powinieneś rozważyć posiadanie w swoim biurze sejfów antykradzieżowych. Na rynku jest wiele różnych typów sejfów antykradzieżowych i wiele z nich oferuje różne funkcje. Oto kilka cech sejfów, które warto rozważyć przed zakupem.

Sejfy są dostępne w różnych rozmiarach i niektóre z nich mają szuflady, a inne nie. Większe sejfy pomieszczą więcej rzeczy za jednym razem, ale możesz potrzebować kilku mniejszych sejfów, by bezpiecznie przechowywać przedmioty.

Niektóre modele mają elektroniczne klawiatury, więc możesz wprowadzać różne kody dostępu, aby uzyskać dostęp do wnętrza. Jest to wygodne, jeśli w biurze jest kilka osób, które muszą mieć dostęp do sejfu. Nie trzeba wielu kluczyków. Klawiatura wykorzystuje elektroniczny generator liczb losowych do generowania cyfr, więc złodziej nie ma możliwości “przewidzenia” poprawnej serii.

Mechanizm blokujący w większości sejfów antykradzieżowych jest mechaniczny, co oznacza, że musisz go przekręcić w prawo, by go zablokować. Inne korzystają z elektronicznego systemu zamykania, więc naciskasz przycisk, aby zablokować i odblokować sejf.

Drzwi ryglujące w sejfie antykradzieżowym są obciążone sprężyną. Przyciskasz rygiel do drzwi, a on wyskakuje, blokując drzwi.

Poza tym sejfy profesjonalnej klasy mają alarmy, które uruchamiają się, gdy ktoś otwiera sejf. Niektóre sejfy mają wieko na zawiasach. Inne sejfy mają otwartą konstrukcję górną. Niektóre sejfy są wyposażone w zapasową baterię na wypadek, gdyby zabrakło prądu, do którego muszą być podłączone, aby spełniać swoją funkcjonalność.