22 lipca 2024

Którą whisky ze średniej półki cenowej wybrać?

 

Czy można kupić smaczną whisky w budżecie 70 PLN? Whisky za 70-80 zł nadają się do picia głównie z lodem i colą ale nie jest to koniecznością jak przy tych jeszcze tańszych. Niestety w tej cenie nie kupimy żadnej z gatunku single malt. W tym określonym budżecie wyborów i rodzajów jest bardzo wiele. Wybierając poniższe produkty kieruje się tylko i wyłącznie własnymi preferencjami.

Jameson Irish Whiskey

Ogólno dostępna, znana i zawsze niezawodna Chętnie pijana przez wielu z zadowolenie. Można już ją kupić za mniej niż 70 zł i jest to idealny wybór zarówno dla siebie jak i również na prezent. Whisky ta smakuje dobrze z lodem i idealnie miesza się z colą. Piłem ją nawet w szotach i na weselach. Jest to klasyk swojego gatunku i jeśli nie znacie smaku irlandzkiej whisky – to należy zacząć właśnie od tego.

Teacher’s Highland Cream

W Highland wyczuwalna jest lekka dymność i aromat suszonych owoców, nie dotyczy to jednak każdej butelki. Jedną z lepszych rodzajów jest Teacher’s – dobrze sprawdzi się na święta lub inne okazje ze znajomymi. Najlepiej smakuje z lodem. Lekka dymność powoduje, że wyjątkowo smakuje z colą . Bardzo dobra whisky dla początkujących, która nie zrujnuje Wam portfela. Dodatkowo krążą słuchy, że zawartość whisky Single Malt jest w tym blendzie bardzo wysoka.

Tullamore Dew

Bardzo znana i dobra whisky w swoim segmencie (najlepsza irlandzka whisky w niskiej półce cenowej zaraz po Jamesonie). Tradycyjnie jak przystało na irlandzką whisky, Tullamore Dew poddana jest 3 krotnej destylacji co sprawia, że jest bardzo delikatna w smaku. Jest to jedna z whisky, którą razem z Jamesonem kupuję się najczęściej w prezencie. Dobrze pije się z lodem oraz podana “neat”. Jeśli lubicie Jamesona to Tullamore Dew będzie Wam również smakować!

Jack Daniel’s

Jack Daniels to najlepiej rozpoznawalna marka amerykańskiej whiskey z Tennessee. Polsce dostępne są cztery rodzaje tej whiskey: Jack Daniels Old No. 7, Gentleman Jack Daniels, Jack Daniels Single Barrel, Jack Daniels Tennessee Honey oraz likier Jack Daniels Winter Punch 0,7 l 15%. Jednak jeśli chodzi o przedział cenowy do 70zł to do wyboru mamy Jack Daniels Old No. 7 Charakteryzuje się lekkim, gładkim aromatem,nutami orzechów, wanilii, węgla drzewnego.

 The Famous Grouse

Popularna i również bardzo dobra whisky w przedziale do 70zł. To kolejna marka whisky, która znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się na świecie. Łagodny aromat i smak sprawia, że nie czujemy, że pijemy tani alkohol. Famous Grouse jest dobrze łączy się i smakuje z lodem. Polecana szczególnie tym, którzy z whisky dopiero zaczynają i odkrywają jej smaki i rodzaje.