24 maja 2024

Najlepsze cienie do powiek

Jamie Coupaud/unsplash.com

Cień do powiek jest jednym z najważniejszych kosmetyków, które możesz stosować w swojej codziennej rutynie. Może on wydobyć Twoje oczy i podkreślić Twoje cechy, a także jest to świetny sposób, aby wstrzyknąć trochę zabawy do innego podstawowego wyglądu.

Cień do powiek występuje w wielu różnych formach i kolorach; niektóre z nich to:

-Pudrowe: Pudrowe cienie do powiek są najczęściej spotykanym typem i są wykonane z mielonych minerałów, które występują w różnych odcieniach. Łatwo się je miesza, ale są mniej trwałe niż ich odpowiedniki.

-Kremy: Kremowe cienie do powiek są nowością na rynku i dobrze sprawdzają się u osób z tłustą skórą. Cienie w kremie utrzymują się dłużej niż te w pudrze i nie wymagają zbytniego blendowania ani nakładania podkładu przed aplikacją. Ponieważ nie są one tak powszechne, jak pudry, możesz mieć problem z ich znalezieniem w sklepach lub online.

-Żele: Żele są niezwykle popularne, ponieważ mogą trwać do 14 godzin bez marszczenia lub rozmazania i są szczególnie dobre w utrzymaniu się na miejscu, gdy ćwiczysz lub spędzasz czas na czymś intensywnym fizycznie. Niektóre żele mają brokat lub shimmer, co sprawia, że są bardziej odpowiednie do noszenia na noc niż na dzień, gdzie możesz chcieć czegoś o bardziej naturalnym wyglądzie.

Więcej przeczytasz tutaj: polishly.pl.

Zdj. główne: Jamie Coupaud/unsplash.com