15 kwietnia 2024

Jakie sejfy najlepiej się sprawdzą?

Adult man in blue jacket uses safe in hotel room

Ważną rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę przy zakupie, jest zastosowanie sejfu. Na rynku można właściwie poznać dwa typy sejfów domowych: sejfy domowe przeciwpożarowe oraz sejfy domowe antywłamaniowe. Sejf domowy przeciwpożarowy idealnie nadaje się do trzymania skoroszytów, płyt CD lub pendrive’ów, jakie mają istotne dla nas materiały. Rzeczy tego rodzaju właściwie rzadko są celem złodziei – zazwyczaj bardziej szkodzi im wybuch pożaru w domu lub w mieszkaniu.

Sejfy – czy są dobre?

Z pewnością sejf może się teraz wykazać ważny nie jedynie w biurze, jednak także sklepie, hotelu lub restauracji. Nie wolno również zapominać o własnych domach, gdzie mogą posłużyć nie jedynie do przechowywania biżuterii, jednak także istotnych materiałów takie jak polisy, lub także rzadziej stosowanych dowodów osobistych, chociażby paszportu. Uzyskuje się dzięki temu nie jedynie spokój odnośnie tego, gdzie znajdują się takie rzeczy, jednak także stanowią ubezpieczenie na wszelki wypadek.

Na co zwrócić uwagę dobierając sejfy?

Przede wszystkim do czego sejf będzie służyć (gotówka, dokumenty, broń, natomiast może dyskietki lub płyty CD z informacjami) oraz we współzależności od tego wybrać model, klasę sejfu oraz jego wielkość. Czy jesteśmy przymuszeni do posiadania sejfu konkretnej klasy. Np. osoby prywatne do trzymania broni muszą mieć sejf jakości co najmniej S1; do kancelarii notarialnej lub agencji nieruchomości odpowiednio jest kupować szafę z dokumentem do trzymania materiałów niejawnych (np. tajnych, więc informacji personalnych Klientów lub aktów sprzedaży).